Nowoczesny zabieg w Centrum Kardiologii Scanmed

Scanmed prowadzi sieć ośrodków kardiologicznych, zlokalizowanych na terenie 8 województw.

W Centrum Kardiologii Scanmed w Sosnowcu przeprowadzony został pierwszy w tej placówce zabieg litotrypsji wewnątrznaczyniowej zwapniałego zwężenia tętnicy wieńcowej.

Ta skuteczna i bezpieczna metoda opiera się na użyciu fali ultradźwiękowej, która powoduje „rozkruszenie” zwapnień. Procedura ta wymaga dużej precyzji i doświadczenia.

Zabieg przeprowadzili: docent Wojciech Wańha oraz dr n. med. Jacek Olender, ordynator Centrum Kardiologii Scanmed w Sosnowcu.

Scanmed prowadzi sieć ośrodków kardiologicznych, zlokalizowanych na terenie 8 województw, zapewniających kompleksową diagnostykę i leczenie szpitalne chorób układu krążenia w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

Scanmed prowadzi także trzy szpitale wielospecjalistyczne – Szpital św. Rafała w Krakowie, Szpital Rudolfa Weigla w Blachowni i Ars Medical w Pile. Scanmed to także specjalistyczne szpitale jednoprofilowe: gastroenterologii, okulistyki i ortopedii. Uzupełnieniem działalności szpitalnej Grupy Scanmed są centra medyczne oferujące pacjentom dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, nowoczesnej diagnostyki i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Na początku maja 2024 Grupa American Heart of Poland (część Gruppo San Donato) ogłosiła, że przejmuje od Abris Capital Partners kontrolę nad Grupą Scanmed. Transakcja wymaga zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.