Nowoczesny sprzęt Siemens Healthineers w Szpitalu Matopat

Szpital Matopat z Torunia jako jedna z nielicznych placówek w Polsce posiada nowoczesny aparat do badania rezonansu magnetycznego z technologią infotainment.

Szpital Matopat z Torunia posiada jako jedna z nielicznych placówek w Polsce nowoczesny aparat do badania rezonansu magnetycznego z technologią infotainment. Umożliwia on oglądanie filmów i słuchanie muzyki podczas badania.

Matopat to nowoczesny ośrodek zabiegowy specjalizujący się w leczeniu operacyjnym z zakresu ortopedii, ginekologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, urologii i okulistyki. Na terenie placówki znajdują się kompleksowo wyposażone pracownie diagnostyki obrazowej – RTG, USG, kardiologii nieinwazyjnej i otwarta kilka miesięcy temu pracownia rezonansu magnetycznego z aparatem Siemens Healthineers.

Dużą wagę przykłada się tutaj do dobrych doświadczeń pacjentów – od przyjaznej atmosfery i estetycznych wnętrz, po szybkie działanie aparatury. Troskę o dobre doświadczenia pacjentów widać na każdym etapie kontaktu z placówką.

-Staramy się o jak najwyższą jakość opieki lekarskiej. Pacjent wybiera lekarza, który go prowadzi od początku do końca, poprzez badania wstępne, przebieg okołooperacyjny, sam zabieg operacyjny i potem opiekę pooperacyjną. Również w części ambulatoryjnej przykładamy dużą wagę do jakości i do tego, żeby pacjenci mogli nam zaufać. Temu służy stałe kształcenie się lekarzy. Temu służy również jak najlepszy, regularnie wymieniany sprzęt najwyższej klasy – powiedział dr n.med. Piotr Kowalczyk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Matopat.

W pracowni rezonansu magnetycznego zainstalowano aparat Magnetom Vida z pierwszym w Polsce systemem multimedialnym Innovision. To innowacyjna technologia umożliwiająca pacjentom oglądanie filmów i słuchanie muzyki podczas badania, z zachowaniem wysokiej rozdzielczości obrazów i wysokiej jakości dźwięku. Rozwiązanie umożliwia również podgląd czasu, jaki pozostał do zakończenia badania.

Dzięki zastosowaniu unikalnej poduszki z pianki oraz zatyczek do uszu pacjent nie słyszy towarzyszących skanowaniu szumów, co znacznie podnosi jego komfort i minimalizuje niepokój. Jest to wciąż rzadko spotykane rozwiązanie, umożliwiające znaczną poprawę doświadczeń pacjentów podczas diagnostyki z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

-Technologia pozwala złagodzić niepokój pacjentów, pomaga im się zrelaksować a także świetnie radzić sobie z klaustrofobią – podkreśla Marta Nowicka, techniczka elektroradiologii. Cały nasz gabinet jest zaprojektowany zresztą w taki sposób, żeby pacjent od samego wejścia czuł się w nim bardzo przyjemnie i komfortowo. Sekwencje na których pracujemy są ciche i szybkie, dzięki czemu nasze badania są przeprowadzane w sposób płynny i bezstresowy – dodaje.

Zainstalowany w toruńskim ośrodku 3-Teslowy aparat Magnetom Vida został wyposażony w technologię BioMatrix umożliwiającą automatyczne dostosowanie do bioróżnorodności pacjentów. Urządzenie dopasowuje się do różnic anatomicznych, fizjologicznych i patologicznych badanych, eliminując niepożądane skrajności. Poza tym, urządzenie wyposażone jest w najnowszej generacji cewki do obrazowania różnych obszarów anatomicznych. Z kolei dzięki pakietom Turbo Suite skanowanie wykonywane na aparacie jest zdecydowanie krótsze niż w poprzedniej generacji systemów MR.

Źródło: https://www.siemens-healthineers.com