Nowe procedury wspomagane robotycznie w Szpitalu Św. Elżbiety

System robotyczny stosowany w chirurgii małoinwazyjnej umożliwia wykonywanie precyzyjnych zabiegów, jest także bezpieczniejszy dla pacjentów.

Warszawski Szpital Św. Elżbiety wprowadził nowe procedury zabiegowe wykonywane przy wspomaganiu robotycznym – operacje przepuklin. W placówce w asyście robota da Vinci wykonywane są także zabiegi prostatektomii radyklanej przeprowadzane w diagnostyce nowotworu złośliwego prostaty oraz resekcje guza nerki.

Zabiegi wykonywane w placówce są komercyjne. Leczenie raka prostaty zawarte jest także w Ubezpieczeniu Szpitalnym Lux Med Pełna Opieka, które obejmuje diagnostykę i leczenie szpitalne, pomoc w nagłych przypadkach, rehabilitację poszpitalną i kompleksowy przegląd stanu zdrowia.

Grupa Lux Med, do której należy Szpital Św. Elżbiety, otworzyła nowoczesne Centrum Chirurgii Robotycznej wiosną 2023 roku. Zabiegi wykonywane w ramach Centrum odbywają się także w Szpitalu Św. Wincentego Lux Med Onkologia. Dostępne są tam operacje w asyście robota dotyczące nowotworu złośliwego trzonu macicy.

Grupa Lux Med otworzyła Centrum Chirurgii Robotycznej>>>

W Szpitalu Lux Med Onkologia kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym leczenie metodą chirurgii robotycznej, prowadzone jest w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

System robotyczny stosowany w chirurgii małoinwazyjnej umożliwia mikroskopijną precyzję ruchów i niweluje wpływ drżenia rąk lekarza operującego. Zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu w czasie rzeczywistym, lepsze trójwymiarowe widzenie i łatwiejszy dostęp i wizualizację trudno dostępnych przestrzeni. Zabiegi ze wsparciem robotycznym są bezpieczniejsze dla pacjenta, hospitalizacja po takich zabiegach jest krótsza i pojawia się mniej powikłań.