Nowe centrum Medyczne Lux Med w Mielcu

Centrum medyczne w Mielcu to kolejna inwestycja Grupy Lux Med w województwie podkarpackim.

17 października 2023 Grupa Lux Med otworzyła kolejne centrum medyczne na Podkarpaciu. Nowa placówka mieści się w Mielcu i oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług medycznych.

W nowym centrum medycznym Lux Med w Mielcu pacjenci mogą skorzystać z usług: alergologa, kardiologa, endokrynologa, chirurga, ortopedy, okulisty, internisty, radiologa, urologa, ginekologa, dermatologa, neurologa, pulmonologa i gastroenterologa.

Oferowane są także badania diagnostyczne, w tym EKG, spirometria, badania laboratoryjna, ultrasonografia, badania dopplerowskie, echo serca oraz badania profilaktyczne dla osób powyżej 40 roku życia. Dodatkowo uruchomiono także poradnię medycyny podróży.

Placówka została zaprojektowana z myślą o pacjentach, zapewniając im dogodną lokalizację, nowoczesne udogodnienia oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów.

-Nie zwalniamy tempa i otwieramy kolejne centrum medycznego w Mielcu. To ważny krok w poszerzaniu naszej oferty na Podkarpaciu i odpowiedź na zapotrzebowanie pacjentów. Chcemy dostarczać nie tylko specjalistyczną opiekę medyczną, ale także poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas konsultacji w gabinetach lekarskich. Dziękuję zespołowi Lux Med, który włożył wiele pracy, by to miejsce mogło służyć teraz pacjentom – mówi Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med.

Placówka Lux Med w Mielcu to nowoczesne i przestronne miejsce z przyjazną recepcją oraz komfortowymi gabinetami lekarskimi. Znajduje się tu również strefa dla kobiet, usytuowana przy dwóch profesjonalnie urządzonych gabinetach ginekologicznych. Centrum mieści się na parterze, co zapewnia łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych. Dostępne są też miejsca parkingowe.

To kolejna inwestycja Lux Med w regionie. Niedawno firma przejęła przejął renomowaną klinikę „Stomatologia Aleksander Makara” mieszczącą się  w centrum Rzeszowa.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013 roku), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat.

Podczas pandemii Covid–19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 23 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.