Nowa pracownia diagnostyczna  AHP

Badanie rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową zapewnia większy komfort pacjentom.

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie otwarta została nowa pracownia rezonansu magnetycznego, która funkcjonuje w Małopolskim Centrum Sercowo-Naczyniowym Grupy American Heart of Poland.

Pracownia została wyposażona w urządzenie z obsługą bezhelową. Jest to druga pracownia rezonansu magnetycznego Grupy American Heart of Poland w tym szpitalu i pierwsza z obsługą bezhelową.

Badanie rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową zapewnia większy komfort pacjentom – tuba jest o 10 cm większa, czas wykonywania badania jest krótszy, a urządzenie można wyłączyć w każdej chwili, co zwiększa bezpieczeństwo.

Małopolskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Grupy American Heart of Poland w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie składa się z oddziału intensywnej opieki kardiologicznej, oddziału chirurgii naczyniowej oraz dwóch pracowni rezonansu magnetycznego.

Grupa American Heart of Poland prowadzi 77 oddziałów (w tym 20 oddziałów kardiologicznych, 2 oddziały chirurgii naczyniowej, 4 ośrodki rehabilitacyjne, 22 przychodnie, punkty diagnostyczne i laboratoryjne) w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Grupa działa w szczególności poza ośrodkami wielkomiejskimi, obejmując swoim zasięgiem 78 procent populacji Polski.