Nowa poradnia i oddział chirurgii onkologicznej Grupy Lux Med

Leczenie onkologiczne w ramach NFZ prowadzone jest w czterech szpitalach Grupy Lux Med - Szamocka, Fieldorfa, Św. Wincentego oraz Św. Elżbiety.

Grupa Lux Med zwiększyła liczbę szpitali, w których prowadzi leczenie onkologiczne w ramach finansowania Narodowego Funduszu Zdrowia. W  Szpitalu św. Elżbiety przy ulicy Goszczyńskiego 1 na warszawskim Mokotowie od września 2024 w ramach NFZ działa poradnia chirurgii onkologicznej oraz oddział chirurgii onkologicznej.

To kolejny krok w realizacji misji Grupy Lux Med – zwiększania dostępu do nowoczesnej opieki onkologicznej na najwyższym poziomie. Nowy oddział i poradnia świadczą specjalistyczną opiekę pacjentom z nowotworami przewodu pokarmowego, w tym między innymi z rakiem jelita grubego, jelita cienkiego, żołądka i wątroby.

Pacjenci poradni mogą liczyć na zaawansowane metody diagnostyczne oraz opiekę doświadczonych chirurgów onkologów m.in. prof. dra n. med. Jacka Sobockiego, dra n. med. Piotra Hevelke i dr n. med. Anety Obcowskiej-Hamerskiej.

Oddział chirurgii onkologicznej w Szpitalu św. Elżbiety zapewnia precyzyjne leczenie chirurgiczne – zarówno metodą chirurgii otwartej jak i małoinwazyjnie (laparoskopowo) oraz opiekę okołooperacyjną, finansowane w ramach umów z NFZ. Oddział prowadzi między innymi leczenie chirurgiczne nowotworu złośliwego: jelita grubego, żołądka i dwunastnicy, wątroby, gruczołu krokowego, pęcherza, nerek i macicy.

Do szpitali onkologicznych Grupy Lux Med,  w których prowadzone jest leczenie onkologiczne w ramach NFZ w Warszawie należą: Szpital Szamocka, Szpital Fieldorfa, Szpital św. Wincentego i Szpital św. Elżbiety.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce od ponad 30 lat.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 3 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 300 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 16 szpitali oraz ok. 3 000 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 24 000 osób, w tym około 10 000 lekarzy i 6 000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.