Grupa AHP (American Heart of Ponad), prowadząca między innymi szpitale wieloprofilowe i Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, wyspecjalizowane w leczeniu chorób cywilizacyjnych, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego, zaprezentowała nową identyfikację wizualną, uwzględniającą wejście do struktur włoskiej Gruppo San Donato. Docelowo będzie ona wdrożona we wszystkich podmiotach medycznych należących do Grupy.
Pod koniec 2023 roku Gruppo San Donato wspólnie z GKSD Srl przejęły kontrolę nad AHP S.A.
Obecnie AHP prezentuje nowy logotyp, odzwierciedlający wejście do struktur Gruppo San Donato. Zmiana logotypu jest elementem realizacji strategii rozwoju AHP – nowy logotyp podkreśla, że organizacja jest częścią jednej z wiodących w Europie grup medycznych. Wejście AHP do struktur GSD jest jednym z elementów budowania silnej pozycji polskiej medycyny w Europie i na świecie, nie tylko w diagnostyce i leczeniu, ale także w obszarze badań i rozwoju oraz rozwijania i edukacji kadr medycznych.
Jednym z założeń zmian w obszarze logotypu było połączenie w sygnecie skrótów GSD oraz AHP, tak aby mógł on odwoływać się do zarówno do wybitnych osiągnięć polskiej kardiologii i kardiochirurgii, jak i do wymiaru europejskiego i światowej jakości działalności GSD.
Do Grupy AHP należą szpitale – w Szumie oraz w Drawsku Pomorskim, a w całej Polsce 77 oddziałów (w tym 20 oddziałów kardiologicznych, 2 oddziały chirurgii naczyniowej, 4 ośrodki rehabilitacyjne, 22 przychodnie, punkty diagnostyczne i laboratoryjne). Grupa prowadzi także centrum badawczo-rozwojowe i Uzdrowisko Ustroń.
Na początku 2024 roku AHP podpisała umowę przejęcia kontroli nad Grupą Scanmed (transakcja wymaga zgody prezesa UOKiK). Realizacja tej transakcji oznacza podwojenie rozmiarów działalności AHP.
AHP oferuje świadczenia w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, współpracując z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz władzami samorządowymi. Założona przez Grupę Fundacja „Z sercem do Pacjenta” prowadzi w całym kraju pod patronatem MZ, NFZ oraz władz lokalnych cykliczne, bezpłatne spotkania Klubu Pacjenta z wykładami i badaniami profilaktycznymi.