Lux Med na drugim miejscu w Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie

To kolejne wyróżnienie Grupy Lux Med za działania w zakresie odpowiedzialnego biznesu.

Grupa Lux Med zajęła drugie miejsce w tegorocznym Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie (dawniej – Ranking Odpowiedzialnych Firm), w klasyfikacji branżowej, w kategorii – farmacja i medycyna, utrzymując tym samym zeszłoroczną pozycję.

Ranking jest najbardziej uznanym zestawieniem największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG.

Partnerami Rankingu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem medialnym jest Rzeczpospolita, a partnerem merytorycznym Deloitte. Całość koordynuje Kozminski Business Hub przy Akademia Leona Koźmińskiego.

W tegorocznej osiemnastej edycji rankingu wzięło udział prawie 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło niemal 150 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowały się 62 firmy.  Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego.

Firmy oceniano w ośmiu branżach – bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy; dobra konsumpcyjne; handel; paliwa, energetyka i wydobycie; produkcja przemysłowa i chemiczna; telekomunikacja, technologia, media i rozrywka oraz transport, logistyki, usługi.

W branży farmacja i medycyna pierwsze miejsce zajęła – Sanofi-Aventis, trzecie – Polpharma.

To kolejne wyróżnienie Grupy Lux Med za działania w zakresie odpowiedzialnego biznesu. Jako jeden z dwóch podmiotów oferujących świadczenia medyczne Grupa Lux Med znalazła się w gronie firm wyróżnionych Listkami ESG Polityki.