Lux Med i Znany Lekarz zorganizują przychodnię podczas 32. Finału WOŚP

W Przychodni WOŚP, na przestrzeni 150mkw, w ramach 6 gabinetów specjalistycznych, odwiedzający będą mogli dokonać profilaktycznego przeglądu zdrowia.

28 stycznia 2024 na błoniach PGE Narodowego w Warszawie stanie „Przychodnia WOŚP, Znanego Lekarza i Grupy Lux Med”. Jest to już stały punkt na mapie finałowego miasteczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znany Lekarz dba o to, żeby uczestnicy tej największej w Polsce zbiórki mieli możliwość zadbania o swoje zdrowie. W tym roku specjaliści Lux Med zapewnią uczestnikom wydarzenia bezpłatne badania profilaktyczne.

Hasło przewodnie tegorocznego Finału to też doskonała motywacja do tego, żeby zadbać o siebie i wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie. Grupa Lux Med wspólnie z firmą Znany Lekarz przygotują specjalną strefę, w której uczestnicy finału będą mogli uzyskać profesjonalną poradę medyczną, wykonać badania profilaktyczne i potwierdzić, że w ich organizmie „wszystko gra OK!”

-Jako Znany Lekarz chcemy każdego dnia wpływać na to, żeby opieka medyczna w Polsce zmieniała się na lepsze i była bliżej człowieka. Dlatego 28 stycznia jesteśmy tam, gdzie bije serce całej Polski – na błoniach PGE Narodowego, razem z Fundacją WOŚP i naszym tegorocznym partnerem Grupą Lux Med. I konsekwentnie przypominamy, że regularne i terminowe badania pozwalają odpowiednio wcześniej wykryć – i często wyleczyć – choroby, które przez wiele lat mogą nie dawać żadnych widocznych objawów – mówi Piotr Radecki, CEO Znany Lekarz.

Partnerstwo Grupy Lux Med i Znany Lekarz w z okazji 32. Finału WOŚP to wyraz wsparcia dla wspaniałej idei, która przyświeca Orkiestrze, ale także ważna współpraca na rzecz promocji działań profilaktycznych, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

-Jesteśmy dumni, że możemy wspierać 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to wydarzenie niezwykle ważne dla nas jako firmy medycznej, która na co dzień dba o zdrowie milionów Polaków. Podczas tegorocznego Finału razem kształtujemy świadomość, motywujemy do działań profilaktycznych i wspólnie budujemy fundament zdrowszej przyszłości dla każdego – dodaje Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med.

W Przychodni WOŚP, na przestrzeni 150mkw, w ramach 6 gabinetów specjalistycznych, odwiedzający będą mogli dokonać profilaktycznego przeglądu zdrowia. Wśród dostępnych badań profilaktycznych znajdą się między innymi: spirometria, lipidogram, analiza składu ciała (BMI), badanie wzroku, pomiar ciśnienia oraz przegląd stomatologiczny. Dodatkowo specjaliści z Grupy Lux Med będą prowadzić działania edukacyjne obejmujące między innymi samobadanie piersi oraz naukę badania jąder na fantomach. Poczekalnia przekształcona zostanie w przyjazne miejsce dla najmłodszych, gdzie bandażowanie czy higienizacja jamy ustnej staną się interesującą przygodą.

Cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W przestrzeni przychodni przez cały czas dostępna będzie skarbonka, która zasili konto fundacji.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce od ponad 30 lat. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz ok. 3000 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 9000 lekarzy i 6000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Znany Lekarz jest częścią Grupy DocPlanner, wiodącej na świecie platformy łączącej pacjentów i lekarzy, czyniącej służbę zdrowia przyjazną pacjentom. Znanylekarz oferuje pacjentom przestrzeń na znalezienie i sprawdzenie najlepszego lekarza w zależności od ich potrzeb. Z kolei lekarzom i placówkom medycznym udostępnia narzędzia, które pomagają zarządzać przepływem pacjentów, poprawiają efektywność pracy i budują renomę w Internecie. DocPlanner powstał w 2012 roku w Polsce.