Konkurs w ramach EP PerMed ogłoszony

Celem EP PerMed jest między innymi finansowanie badań wspierających badania nad medycyną spersonalizowaną.

Opublikowane zostało ogłoszenie o pierwszym wspólnym ponadnarodowym konkursie w ramach Europejskiego Partnerstwa na rzecz Medycyny Spersonalizowanej (EP PerMed). Wnioskodawcy składający wniosek muszą połączyć badania nad nowymi i zaawansowanymi celami z badaniami nad biomarkerami towarzyszącymi.

Celem EP PerMed jest między innymi finansowanie badań wspierających medycynę spersonalizowaną.

Konkurs został ogłoszony 2 stycznia 2024 roku. Rozpoczęcie naboru wniosków wstępnych (pre-proposals) będzie trwało od 12 stycznia do 5 marca 2024, a wniosków pełnych (full proposals) od 20 maja do 20 czerwca 2024 roku. Budżet tego projektu wynosi 1,1 mln euro.

Program EP PerMed dysponuje całkowitym budżetem w wysokości około 375 milionów euro, zapewnionym przez UE i ponad 50 partnerów międzynarodowych.

Diagnostyka Genesis otworzyła poradnię badań prenatalnych>>>

Jego celem jest poprawa opieki zdrowotnej poprzez spersonalizowaną terapię, diagnostykę i profilaktykę. EP PerMed nie tylko wesprze podejście do spersonalizowanej medycyny w ciągu najbliższych dziesięciu lat, ale także wpłynie na jej przełożenie na praktykę kliniczną.

Oprócz finansowania badań nad medycyną spersonalizowaną EP PerMed będzie działał jako globalna platforma medycyny spersonalizowanej na potrzeby dialogu naukowego i strategicznego. Jego celem będzie też ułatwianie wdrażania osiągnięć medycyny personalizowanej oraz jej promowanie.

Informacje na temat konkursu EP PerMed znajdują się na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.