Kolejny rok rozwoju grupy Diagnostyka

W roku 2023 Diagnostyka rozszerzyła obszar działalności o diagnostykę obrazową.
IWASZKO Fotografia biznesowa; zdjecia biznesowe; sesja biznesowa, fotografia korporacyjna; Fotografia portretowa; portret; fotograf Kraków, sesja portretowa; kraków, Iwaszko fotografia, zdjęcia portretowe, Piotr Iwaszko, Ania Iwaszko, Diagnostyka,

Jakub Swadźba, prezes zarządu spółki Diagnostyka S.A.

Rok 2023 był kolejnym rokiem szybkiego rozwoju grupy Diagnostyka, ale także jubileuszu 25-lecia firmy. Był to także rok stanowiący początek nowego rozdziału w historii firmy z powodu inwestycji w nową dziedzinę działalności, czyli w diagnostykę obrazową.

Pierwsze miesiące zeszłego roku zapisały się w naszej spółce pod znakiem nowych nowoczesnych laboratoriów regionalnych. To właśnie wtedy udało nam się zakończyć wielomiesięczne etapy budowy i oficjalnie oddać do użytku dwie inwestycje – nowe laboratoria w Lublinie oraz Gorzowie Wielkopolskim, które stały się jednocześnie nowymi siedzibami oddziałów Diagnostyki. Tego rodzaju inwestycje cieszą nas podwójnie – pacjentom gwarantujemy dostęp do nowoczesnych rozwiązań branży diagnostycznej, a naszym pracownikom zapewniamy komfort i najlepsze warunki do codziennej pracy.

Ważnym krokiem w rozwoju Grupy Diagnostyka i tym samym rozpoczęciem naszej działalności w nowym obszarze diagnostyki medycznej stało się uzupełnienie oferty Grupy o diagnostykę obrazową. W 2023 roku Diagnostyka stała się większościowym wspólnikiem w spółce Zakład Rentgena i USG – Wyrobek Sp. z o.o. Sp.k., największego prywatnego usługodawcy diagnostyki obrazowej w Małopolsce i jednego z największych w Polsce. Dzięki połączeniu diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej możemy zapewnić naszym pacjentom kompleksowe podejście do profilaktyki.

W 2023 roku do kilku ważnych zmian doszło również wewnątrz naszej spółki. W zarządzie Diagnostyki powitaliśmy dwóch nowych członków – Michała Kantora oraz Pawła Chytłę, odpowiedzialnych odpowiednio za transformację cyfrową i rozwój IT oraz obszar finansowy.

W wewnętrznych strukturach Diagnostyki do życia został powołany Dział Komunikacji Wewnętrznej, którego praca umożliwia skuteczne przekazywanie informacji dotyczących zmian w firmie, politykach personalnych czy nowych projektach. Działania te wpływają na poprawę efektywności komunikacji pomiędzy pracownikami, co w efekcie przekłada się również na lepsze zrozumienie celów i strategii Diagnostyki.

Mimo licznych zmian i podejmowanych od początku 2023 roku działań, z nieukrywaną niecierpliwością i zadowoleniem wyczekiwaliśmy jednak czerwca, w którym oficjalnie świętowaliśmy 25-lecie działalności Diagnostyki. Zeszłoroczny jubileusz oznaczał dla nas jako firmy o wiele więcej niż zaplanowana okazja do zabawy – po miesiącach współpracy z renomowaną agencją BNA, oficjalnie zaprezentowaliśmy nową odsłonę naszej spółki. Rebranding pokazał oblicze Diagnostyki przystępnej, prostej i przyjaznej dla pacjenta – takiej, która jest chętnie wybierana nie tylko ze względu na swój profesjonalizm i doświadczenie, ale również oferowaną troskę i wsparcie.

Lata rozwoju, inwestycji i wspólnej pracy całego Zespołu Diagnostyki zaowocowały pozycją lidera wśród sieci laboratoriów medycznych. W ciągu 25-lat zbudowaliśmy kompletną sieć laboratoriów diagnostycznych, dlatego teraz przyszedł czas na doskonalenie i rozwijanie nowych usług.

Nieustannie, filarem naszej działalności pozostaje edukacja na temat zdrowia i profilaktyki. W 2023 roku podjęliśmy wiele inicjatyw – samodzielnie oraz we współpracy ze wspaniałymi partnerami – które przypominały, że troska o zdrowie swoje i najbliższych powinna stać się priorytetem naszego życia codziennego.

Kontynuowaliśmy sezonowe kampanie profilaktyczne, a także rozpoczęliśmy regularne serie tematycznych webinarów, podczas których nasi eksperci dzielili się bogatą wiedzą medyczną.

Nasze działania w zakresie tworzenia wartościowych dla odbiorców materiałów zostały docenione również przez ekspertów branżowych – w 2023 roku współpraca Diagnostyki z agencją marketingową Whites zdobyła uznanie jury w konkursie Global Content Awards 2023, a przygotowana wspólnie kampania uzyskała srebrną nagrodę w kategorii Global Health Content Campaign of the Year.

Chciałbym również wspomnieć o nagrodach, które w zeszłym roku miałem wielką przyjemność odebrać osobiście, jednak które doceniły moją pracę jako managera Diagnostyki. Przyznany w 2023 roku tytuł Menedżera Roku 2022 w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny czy 2. miejsce w Rankingu Liderów Biznesu 2023 magazynu Forbes to ogromne dawki motywacji do tego, aby w dalszym ciągu realizować przyjęte w Diagnostyce biznesowe plany oraz cele i możliwie jak najszybciej dzielić się ich efektami.