Kampania #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE! nagrodzona za innowacyjność

Kampania dotyczy problemu nieodwoływania przez pacjentów umówionych wizyt lekarskich, ale także niestawiania się na planowych zabiegach.

Ogólnopolska kampania społeczna #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE! zainicjowana w roku 2022 przez Centrum Medyczne CMP, została nagrodzona w konkursie „Innowatory Wprost 2023” w kategorii innowacyjna kampania społeczna. Pracodawcy dla Zdrowia są Partnerem merytorycznym kampanii.

– Nagroda w kategorii innowacyjna kampania społeczna jest podziękowaniem dla wszystkich naszych Partnerów i Współorganizatorów za zaufanie, jakim nas obdarzyli i ich zaangażowanie w kampanię, a także  podziękowaniem dla całego zespołu Centrum Medyczne CMP za setki godzin wytężonej pracy, nocne burze mózgów, tysiące spotkań i telefonów, za pasję, z jaką oddają się tej inicjatywie. Najlepszym jednak podziękowaniem dla mnie jest możliwość pracy w takim zespole. To jest nagroda dla nas wszystkich – mówił Paweł Walicki, prezes zarządu Centrum Medycznego CMP, odbierając nagrodę podczas gali Innowatory Wprost, która odbyła się 25 września 2023.

Kampania dotyczy problemu nieodwoływania przez pacjentów umówionych wizyt lekarskich, ale także niestawiania się na planowych zabiegach. W sytuacji gdy system ochrony zdrowia w Polsce jest nieefektywny, pogłębia to tylko i tak ogromne problemy z dostępnością do leczenia i dodatkowo wydłuża kolejki do lekarzy.

Pierwsza edycja kampanii spowodowała, że odsetek nieodwołanych wizyt w placówkach, które przyłączyły się do kampanii, spadł o kilkanaście procent, a w samym Centrum Medycznym CMP wskaźnik ten spadł o 25 procent w ciągu 12 miesięcy.

-Jednak wciąż jeszcze wiele jest w tym temacie do zrobienia. Kampania nabiera mocy, a otwierająca ją konferencja pozwoli spojrzeć z szerszej perspektywy na zjawisko tzw. no show i da wszystkim zainteresowanym stronom przestrzeń do wymiany doświadczeń, wniosków i pomysłów oraz wspólnego poszukiwania najlepszych rozwiązań. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematem, do bezpłatnego zarejestrowania się na stronie internetowej kampanii – wyjaśnia Paweł Walicki, prezes zarządu Centrum Medycznego CMP.

Druga edycja kampanii rusza 28 września 2023, a otworzy ją konferencja z udziałem uczestników i decydentów rynku ochrony zdrowia, która odbędzie się w Centralnym Domu Technologii przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie.

Współorganizatorami kampanii są: Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Grupa Lux Med, Medicover, Centrum Medyczne Żelazna, PZU Zdrowie, ZnanyLekarz, Kliniki.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Rzecznik Praw Pacjenta.

Partnerem technologicznym jest Medidesk.