Kampania Fresenius i Centrum Chirurgii Robotycznej Lux Med wyróżnione w konkursie Idea Trade

Konkurs ma inspirować do upowszechniania rozwiązań poprawiających stan zdrowia Polaków i wpływających na poprawę bezpieczeństwa leczenia.
Wręczenie nagród w konkursie organizowanym w ramach programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”.

Kampania społeczna „Drugie życie” Fresenius Medical Care zajęła czwarte miejsce w kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia” w konkursie organizowanym w ramach programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”. Finalistą w kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna- nowatorskie metody leczenia” zostało Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy Lux Med.

Celem konkursu jest inspirowanie do podejmowania działań i upowszechniania rozwiązań poprawiających stan zdrowia Polaków, wpływających na poprawę bezpieczeństwa i jakości w ochronie zdrowia, stosowanie nowatorskich metod leczenia i profilaktyki oraz promocję zdrowego stylu życia.

– Jest nam niezmiernie miło, że Fresenius Medical Care wraz z kampanią społeczną „Drugie życie” znalazł się w gronie finalistów i laureatów konkursu, którzy realizują jedne z najważniejszych projektów społecznych, czyli tych wpływających na zdrowie i jakość życia Polaków – mówi z dumą Jacek Zawierucha, prezes Fresenius Medical Care Polska.

Przez piętnaście lat trwania kampanii firma przybliżyła temat oddawania narządów do przeszczepienia blisko trzem milionom Polaków i rozdała około półtora miliona oświadczeń woli na przekazanie narządu do transplantacji po śmierci.

– Naszymi partnerami w kampanii było dotąd blisko tysiąc szkół średnich. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności młodzieży, która samodzielnie przeprowadza akcje informacyjne oraz różnorodne wydarzenia, transplantacja była tematem rozmów milionów Polaków. To wyróżnienie w konkursie jest docenieniem pracy wszystkich młodych ludzi, którzy do tej pory wzięli udział w kampanii „Drugie życie”. Dziękuję im serdecznie za wszystkie podjęte dotychczas działania. W tym miesiącu rozpoczęliśmy 16. edycję kampanii. Duża liczba zgłoszeń pokazuje, jak te działania są ważne dla młodzieży i że mają oni w temacie transplantacji jeszcze dużo do powiedzenia społecznościom lokalnym – podsumowuje prezes Zawierucha.

Wyróżnienie dla Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy Lux Med dotyczyło operacji raka prostaty i nerek.

Centrum Chirurgii Robotycznej Lux Med otwarte zostało w kwietniu 2023 roku. Zabiegi wykonywane w ramach Centrum odbywają się w dwóch warszawskich placówkach – w Szpitalu św. Elżbiety oraz w Szpitalu św. Wincentego Lux Med Onkologia.

Grupa Lux Med otworzyła Centrum Chirurgii Robotycznej>>

W kategorii dotyczącej innowacji i nowatorskich metod leczenia w szpitalu w konkursie zostały także wyróżnione inne prywatne jednostki – Medicover za MRg FUS (skoncentrowana wiązka fal dźwiękowych pod kontrolą rezonansu magnetycznego), które stanowi innowacyjną metodę leczenia drżenia samoistnego i drżennej postaci choroby Parkinsona oraz Szpital Specjalistyczny im. świętej Rodziny z Rudnej Małej, prowadzony przez spółkę Nowe Techniki Medyczne za endoprotezoplastykę stawu kolanowego z użyciem robota chirurgicznego ROSA Knee System.