Joanna Miłachowska nominowana do nagrody Wellbeing Creator of the Year

Siemens regularnie organizuje bezpłatne badania przesiewowe dla pracowników, między innymi kardiologiczne, genetyczne, alergologiczne oraz testy pocovidowe.

Joanna Miłachowska, prezeska zarządu Siemens Healthineers, była nominowana do nagrody Medonet Awards 2024 w kategorii Wellbeing Creator of the Year za działania prozdrowotne na rzecz pracowników.

Siemens Healthineers oferuje swoim pracownikom szeroki program badań profilaktycznych. W 2023 roku przeprowadzono w firmie badania Whole Body MRI, które pozwalają na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych i sercowo-naczyniowych.

Siemens regularnie organizuje bezpłatne badania przesiewowe, między innymi kardiologiczne, genetyczne, alergologiczne oraz testy pocovidowe. Program obejmuje także USG i dermatoskopię, przyczyniając się do zwiększenia świadomości zdrowotnej i regularnych działań profilaktycznych wśród pracowników.

W kategorii Wellbeing Creator of the Year nominowany został także program DbajMY,  zainicjowany przez Nestlé Polska S.A. Jest to holistyczny program wspierający zdrowie pracowników w trzech obszarach: zapobieganie, edukacja i wsparcie. 

Laureatem tej kategorii została firma Wellbeing Polska. Wprowadziła ona model, w którym realizacja celów zdrowotnych, takich jak sen (7,5 godziny), aktywność fizyczna i techniki relaksacyjne, wpływa na podwyżki – 10 procent zależy od postępów zdrowotnych. Program obejmuje także spotkania poświęcone relacjom i otwartej komunikacji, a jego ROI wynosi 4,7 zł za każdą zainwestowaną złotówkę. Model pracy Wellbeing Polska wspiera zdrowie psychiczne, z którego skorzystało 30 procent pracowników.

W kategorii Działania na rzez pacjentów nagrodę otrzymała kampania społeczna #odwoluje #nieblokuje zainicjowana przez Centrum Medyczne CMP.  

W kategorii Innowacja zdrowotna wygrał FreeStyle Libre od Abbott Laboratories Poland, system monitorowania glukozy przeznaczony dla osób z cukrzycą, składający się z sensora na ramieniu i aplikacji mobilnej. W tej kategorii nominowano także CarnaLife Holo od MedApp S.A. , czyli zaawansowaną technologię rzeczywistości rozszerzonej, umożliwiającą trójwymiarową wizualizację danych diagnostycznych, co wspiera precyzyjne planowanie i realizację zabiegów chirurgicznych, oraz soczewki okularowe MiYOSMART od Hoya Lens Poland sp. z o.o., które spowalniają postępowanie krótkowzroczności u dzieci.

W kategorii Lider ochrony zdrowia wyróżnienie otrzymała Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med.

Program Stress Control realizowany przez Minds Of Hope | Instytut BezStresu został nagrodzony w kategorii Usługa zdrowotna. W tej kategorii nominowani zostali także – bezpieczny komunikator medyczny Doctor.One – platforma komunikacji medycznej, pozwalająca pacjentom na kontakt z lekarzami między wizytami, oraz program wsparcia dla pacjentów powyżej 65. roku życia z cukrzycą, prowadzony przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Orłowskiego.

Za najzdrowsze województwo zostało uznane województwo pomorskie. Jego mieszkańcy osiągnęli najwyższy średni Indeks Zdrowia w Narodowym Teście Zdrowia Polaków 2024, kolejne pozycje zajęły województwa – mazowieckie i dolnośląskie.

Nagrodę honorową Grad Prix za całokształt działań otrzymał Instytut Matki i Dziecka.

Przyznanie nagród miało miejsce podczas I Kongresu Zdrowia Medonet, 20 listopada 2024.