Grupa Scamed przejęła centra medyczne w Wielkopolsce

W wyniku akwizycji w Wielkopolsce Scanmed prowadzi obecnie pięć centrów medycznych i jeden szpital.

Grupa Scanmed, prywatny operator medyczny z portfela Abris Capital Partners, podpisała umowę, w ramach której przejmuje dwie placówki należące do Med-Lux sp. z o.o. , działające w Przeźmierowie i Luboniu, w powiecie poznańskim.

Placówki oferują komercyjne świadczenia specjalistyczne oraz badania diagnostyczne. Przychodnia w Przeźmierowie oferuje również usługi w zakresie medycyny pracy oraz prowadzi ośrodek rehabilitacyjny.

W wyniku akwizycji Scanmed prowadzi obecnie w Wielkopolsce pięć centrów medycznych i jeden szpital. W całej Polsce placówki Grupy zlokalizowane są w prawie 40 miejscowościach.

W skład Grupy wchodzi kilkanaście przychodni, Szpital Św. Rafała w Krakowie, Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni (oba należą do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych czyli sieci szpitali), Sport-Klinika w Żorach, Weiss Klinik w Chorzowie, Gastromed w Lublinie oraz Ars Medical w Pile.

Scanmed prowadzi też 13 centrów kardiologicznych zapewniających kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

-Grupa Scanmed od lat stawia na rozwój działalności w wybranych częściach Polski. Chcemy świadczyć opiekę w trakcie całej diagnostyczno-terapeutycznej ścieżki pacjenta – od profilaktyki, przez diagnostykę, po leczenie. Koncentrujemy się na rozwoju w województwach, w których jesteśmy już obecni, aby usługi, które będzie mógł otrzymać Pacjent, były kompleksowe. Dołączenie spółki Med-Lux do Grupy Scanmed to ważny krok w tym kierunku, liczymy, że nieostatni w tym roku. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączą kolejni wykwalifikowani specjaliści  – mówi Andrzej Podlipski, prezes zarządu Grupy Scanmed.

Abris Capital Partners („Abris”), niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Grupę Scanmed w 2021 roku i od tego czasu z sukcesami współpracuje z zespołem zarządzającym spółki, wspierając go w planach jej rozwoju.