Grupa Mazovia wykonała w Śląskim Szpitalu Urologicznym w Katowicach tysiąc operacji za pomocą robota chirurgicznego. Będzie to, oprócz otwarcia jednego z najnowocześniejszych w Polsce zakładów patomorfologii, okazją do spotkania, które odbędzie się 11 kwietnia 2025.
Otwarcie nowego zakładu patomorfologii to przełomowy moment dla diagnostyki onkologicznej oferowanej przez Grupę Mazovia. W pracowni najnowsze technologie cyfrowe łączą się ze sztuczną inteligencją, by zapewnić pacjentom jeszcze dokładniejsze i bezpieczniejsze wyniki badań.
Częścią spotkania będzie panel dyskusyjny pt. „Jak technologie zmieniają doświadczenie pacjenta w systemie ochrony zdrowia?”, z udziałem wiceministra zdrowia Jerzego Szafranowicza oraz wiceprezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Marka Augustyna.
Jego uczestnicy będą dyskutowali o roli nowoczesnych technologii w diagnostyce, leczeniu oraz komunikacji z pacjentem, a także o wyzwaniach i możliwościach wynikających z rozwoju innowacji medycznych.
Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi. Partnerami wydarzenia są Synektik oraz Zarys International Group
Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Długo i szczęśliwie, Dziennik Zachodni, Focus o Zdrowiu, Gazeta Wyborcza, Głos Seniora Stowarzyszenie Manko, Pacjent i Zdrowie, Patient Experience Manager, Polskie Radio Katowice S.A., RynekZdrowia.pl, Ślązag, TVP3 Katowice, WKATOWICACH.eu
Grupa Mazovia to sieć placówek, do której należą szpitale urologiczne w Warszawie, Częstochowie i Katowicach, otwarte w listopadzie 2024 roku w Warszawie – Urodyn Centrum Urologiczne oraz Onkologiczna Pracownia Molekularna.
Oferują zaawansowane usługi medyczne w zakresie urologii, ginekologii i chirurgii, wykorzystując nowoczesne techniki zabiegowe. Specjalizują się w diagnostyce oraz małoinwazyjnym leczeniu chorób prostaty oraz endoskopowym leczeniu kamicy moczowej.