Grupa Mazovia obchodzi w 2025 roku jubileusz 20-lecia obecności na polskim rynku medycznym. Grupa konsekwentnie rozwija nowoczesną i kompleksową opiekę, oferując pacjentom usługi w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń urologicznych, onkourologicznych oraz ginekologicznych.
Zaczynając od pierwszej placówki, a potem szpitala w Warszawie, Grupa sukcesywnie poszerzała swoją działalność o szpitale w Częstochowie i Katowicach. Dzięki wprowadzeniu zaawansowanych technologii, takich jak chirurgia robotyczna, diagnostyka molekularna i urodynamiczna, placówki te stały się wiodącymi ośrodkami w Polsce w leczeniu nowotworów urologicznych oraz pozostałych schorzeń urologicznych, a także ginekologicznych.
Dziś sieć Grupy Mazovia obejmuje urologiczno-ginekologiczny Szpital Mazovia w Warszawie, Szpital Mazovia w Częstochowie, Śląski Szpital Urologiczny w Katowicach, a także otwarte w 2024 roku Centrum Urologiczne Urodyn w Warszawie oraz Onkologiczną Pracownię Molekularną, która rozszerza możliwości diagnostyczne Grupy.
Filozofia Grupy – kompleksowa opieka
Filozofią Grupy Mazovia jest kompleksowa opieka nad pacjentem – od profilaktyki i diagnostyki (w tym molekularnej), prehabilitacji, przez leczenie ambulatoryjne i szpitalne, aż po rehabilitację i regularne kontrole zdrowia. Każdy etap leczenia jest ściśle powiązany z pozostałymi, co zapewnia pacjentom pełną koordynację i ciągłość opieki.
– Integralnym elementem tego podejścia jest połączenie opieki ambulatoryjnej i szpitalnej, co zapewnia pacjentom płynne przejście między poszczególnymi etapami leczenia. Pacjenci mają dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych, w tym molekularnych, urodynamicznych i obrazowych, a gdy zachodzi potrzeba bardziej zaawansowanych procedur, są płynnie kierowani do opieki szpitalnej, z zachowaniem ciągłości leczenia na każdym etapie- mówi Maciej Połys, wiceprezes zarządu Grupy Mazovia.
W przeważającej części opieka medyczna w Grupie Mazovia realizowana jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Każdego roku z usług placówek należących do sieci korzysta około 30 tysięcy pacjentów. W tym czasie realizowanych jest około 70 tysięcy porad w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz ponad 10 tysięcy hospitalizacji.
Placówki Grupy Mazovia należą do Krajowej Sieci Onkologicznej, dzięki czemu oferują kompleksową opiekę zgodne z krajowymi standardami, obejmującymi wszystkie etapy – od diagnostyki po zaawansowane leczenie specjalistyczne.
Pacjenci mają także dostęp do szybkiej ścieżki onkologicznej, która gwarantuje sprawny dostęp do diagnostyki i leczenia.
Plany na przyszłość – dalszy rozwój sieci i placówek
Grupa Mazovia planuje dalszy rozwój sieci szpitali i placówek diagnostycznych, w tym otwarcie nowego szpitala w podwarszawskich Ząbkach, który będzie kontynuował sprawdzone standardy leczenia oraz kompleksowe podejście do opieki. Inwestuje także w nowoczesne rozwiązania diagnostyczne, wykorzystujące możliwości sztucznej inteligencji.
– Grupa Mazovia rozwija się nie tylko pod względem liczby łóżek szpitalnych czy liczby lekarzy. Jako pierwsi w Polsce postanowiliśmy uruchomić najnowocześniejszy zakład patomorfologii, który będzie pierwszym w kraju w pełni zdigitalizowanym zakładem. Lekarze, niezależnie od lokalizacji, będą mogli zdalnie opisywać badania, otrzymując obrazy w formie cyfrowej. Co więcej, cały proces obróbki materiału będzie odbywał się online, zapewniając natychmiastowy dostęp do wyników. W patomorfologii stosujemy też zaawansowane rozwiązania sztucznej inteligencji, które wspomagają lekarzy w analizie wyników – wskazuje prof. Igal Mor, prezes zarządu Grupy Mazovia.
Rozwój zaawansowanych technologii, a także partnerstwa z centrami rehabilitacji urologicznej i oncofertility, na które stawia Grupa Mazovia, są naturalnym rozwinięciem jej strategii. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie skuteczności diagnostyki i terapii, ale również zapewnienie ciągłości opieki, co przekłada się na lepsze wyniki leczenia i wyższy komfort pacjentów.