Grupa Allenort angażuje się w inwestycję hotelową

Allenort prowadził sieć klinik i szpitali kardiologicznych oraz otworzył pierwszy prywatny szpital psychiatryczny w Polsce.
Przedstawiciele Accor i Allenort: Patrick Mendes, CEO Europe & North Africa Accor - Premium, Midscale & Economy i dr Grzegorz Goryszewski, prezes Allenort

Grupa Allenort podpisała umowę z Accor, światową grupą hotelową, na zarządzanie kompleksem hotelowo-usługowym w Gdyni, który będzie działał pod marką Mövenpick. Allenort prowadził sieć klinik i szpitali kardiologicznych oraz otworzył pierwszy prywatny szpital psychiatryczny w Polsce.

Początki Allenort sięgają 1991 roku, gdy jej założyciel i obecny prezes dr Grzegorz Goryszewski rozpoczął w Stanach Zjednoczonych realizację pierwszych projektów łączących biznes i medycynę. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 2005 roku, kiedy do dra Goryszewskiego dołączył dr Marek Szufladowicz. Powstała wtedy sieć klinik i szpitali kardiologicznych i kardiochirurgicznych, a następnie Centrum Gamma Knife oraz pierwszy w kraju pełnoprofilowy prywatny szpital psychiatryczny i współpracująca z nimi sieć placówek ambulatoryjnych.

Spółka Kliniki Kardiologii Allenort, która prowadziła  34 kliniki w 17 miastach Polski, została kupiony w roku 2014 przez Scanmed Multimedis, natomiast spółka Allenort Kardiologia, prowadząca oddział kardiologicznym w szpitalu Medicover i placówkę w Warszawie przy ulicy Płowieckiej, została kupiona przez Medicover w roku 2015

Placówki psychiatryczne zostały także przejęte przez Medicover w roku 2022 i działają teraz w strukturach Centrum Medycznego Damiana pod marką Mind Health

Obecnie Allenort jest funduszem angażującym się w przedsięwzięcia medyczne i pozamedyczne, głównie w obszarze nowoczesnych technologii, a także poszerza swoje portfolio na rynku nieruchomości i budowaniu infrastruktury publicznej.

Obiekt, w który zainwestował Allenort, będzie to hotel położony w centrum Gdyni, dysponujący 176 pokojami oraz częścią konferencyjną i SPA. Na zlokalizowany przy alei Jana Pawła II 13 kompleks złożą się dwa połączone nadziemnym pasażem budynki Mövenpick Hotel Gdynia z 176 pokojami oraz apartamenty Waterhall Residence.

– Grupa Allenort otwiera się na hotele. Po niemalże 20 latach aktywnej działalności w sektorze medycznym, spółka stawia przed sobą nowe wyzwanie klasy premium – duży luksusowy kompleks hotelowo-usługowy w najbardziej prestiżowym miejscu w Gdyni. Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego centrum miasta i oddanie mieszkańcom Gdyni przyjaznej dla ich życia infrastruktury wypoczynkowej – powiedział dr Grzegorz Goryszewski, prezes Grupy Allenort. – Stawiamy na Accor – to wyjątkowe miejsce i dlatego trzeba je oddać najlepszym specjalistom w zarządzanie. Projekt zabudowy centralnej części Skweru Kościuszki został wyłoniony w trybie konkursowym po wnikliwej analizie prac wielu kandydatów.

Mövenpick Hotel Gdynia ma przyjąć pierwszych gości w roku 2026.