Fresenius odsłonił w Poznaniu mural promujący transplantację

To trzeci mural wspierający przeszczepy w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Wszystkie powstały w ramach projektu „Ściany mają mówić”.

Fresenius Medical Care odsłonił mural promujący przeszczepy, znajdujący się na budynku SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Jego projekt graficzny powstał w ramach kampanii społecznej „Drugie życie”, prowadzonej przez firmę. Hasło muralu brzmi – „Transplantacja – jestem na TAK!”

Konkurs na mural został ogłoszony kilka miesięcy temu wśród uczniów ze szkół uczestniczących w kampanii społecznej Drugie życie promującej ideę transplantacji. Spośród dwudziestu czterech prac, komisja konkursowa wybrała projekt Karoliny Pieczki, uczennicy Szkoły im. I. J. Paderewskiego, prowadzonej przez Edukację Lubasz, który zrealizowała Pamela Herot, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

– Cel kampanii Drugie życie to inicjowanie w przestrzeni publicznej rozmowy na temat transplantacji. Pracujemy już 16 rok z młodzieżą szkół średnich i nieustająco jesteśmy  pod wrażeniem kreatywności i wrażliwości młodych ludzi. Wystarczy ich zainspirować, by w efekcie powstały naprawdę wielkie rzeczy. Najnowszy mural jest tego najlepszym przykładem – powiedział dr Jacek Zawierucha, organizator kampanii społecznej Drugie życie, prezes zarządu Fresenius Medical Care Polska.

To trzeci mural wspierający przeszczepy w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Wszystkie powstały w ramach projektu „Ściany mają mówić”.

– Ściany mają mówić to nasza idea. Podstawowym zadaniem szpitala jest leczyć i ratować życie naszych pacjentów, ale dodatkowo chcemy edukować. Mural ma zachęcać osoby przemieszczające się korytarzami naszego szpitala do przemyślenia oddania narządu do przeszczepienia osobie chorej, dla której transplantacja jest szansą na „drugie życie”. Ponieważ obraz wyraża więcej niż tysiąc słów, jesteśmy przekonani, że mural podniesie świadomość ogromnej liczby ludzi na temat transplantologii” – powiedział Piotr Nowicki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Fresenius Medical Care jest największym na świecie dostawcą produktów i usług dla osób z chorobami nerek, z których około 3,7 miliona pacjentów na całym świecie regularnie poddawanych jest leczeniu dializami. Dzięki sieci 4125 stacji dializ Fresenius Medical Care zapewnia leczenie dializą 345 tysięcy pacjentów na całym świecie. Fresenius Medical Care jest również wiodącym dostawcą produktów do dializy, takich jak aparaty do dializ lub dializatory. Oprócz podstawowej działalności firma świadczy powiązane usługi medyczne w zakresie koordynowanej opieki medycznej.

W Polsce Fresenius Medical Care Polska S.A. jest obecny od około 30 lat. Produkty firmy do hemodializy i dializy otrzewnowej wykorzystywane są w większości stacji dializ na terenie całej Polski, zarówno w ośrodkach publicznych, jak i niepublicznych. Obecnie Fresenius Medical Care świadczy usługi dializacyjne poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska, która tworzy największą w Polsce sieć placówek dializacyjnych – Centrum Dializ Fresenius. Wszystkie zabiegi wykonuje na podstawie kontraktu z NFZ.