Diagnostyka sponsorem konferencji NBIA w Polsce

Jest to pierwsza konferencja tego typu organizowana w Polsce z udziałem lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodzin z Polski oraz z całego świata.

Spółka Diagnostyka S.A. jest sponsorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Naukowcy dla społeczności NBIA”. Wydarzenie odbędzie się od 19 do 21 października 2023 roku w Warszawie.

Jest to pierwsza konferencja tego typu organizowana w Polsce z udziałem lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodzin z Polski oraz z całego świata. Podczas konferencji zostaną omówione najnowsze wyniki badań nad NBIA prowadzonych obecnie w Polsce i na świecie.

NBIA to nieuleczalna choroba genetyczna, która prowadzi do kumulacji żelaza w mózgu człowieka, co skutkuje między innymi zanikiem nerwu wzrokowego, czy degeneracją układ wzrokowego.

Stowarzyszenie NBIA Polska, które jest organizatorem konferencji, powstało w 2018 roku, a jego celem jest poprawa poziomu diagnostyki i leczenia rzadkich chorób neurodegeneracyjnych z grupy NBIA.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest na stronie Stowarzyszenia NBIA Polska.

Diagnostyka S.A. prowadzi największą sieć laboratoriów (około 180) i punktów pobrań (około 1100) w całej Polsce.

Rocznie wykonuje ponad 120 milionów badań dla około 20 milionów pacjentów. Zatrudnia ponad 8 tysięcy specjalistów. W ofercie ma ponad 3 tysiące badań.

W czasie pandemii Covid-19 laboratoria sieci były odpowiedzialne za wykonywanie znacznej części testów w kierunku koronawirusa, wprowadzały także nowoczesne rozwiązania zwiększające ich efektywność i rzetelność.

W lipcu 2023 Diagnostyka przejęła Zakład Rentgena i USG Wyrobek i tym samym weszła na nowy obszar działalności medycznej, jakim są badania obrazowe.

W tym roku Diagnostyka obchodzi 25-lecie działalności.