Diagnostyka Genesis partnerem Fundacji Gonito

Centra Genetyki Medycznej Genesis podjęły współpracę z Fundacją Gonito, w ramach której będą wspierać rodziny.

Centra Genetyki Medycznej Genesis podjęły współpracę z Fundacją Gonito, w ramach której będą wspierać rodziny, umożliwiając personalizację opieki zdrowotnej, a tym samym dostosowanie profilaktyki, diagnostyki i leczenia do indywidualnych potrzeb genetycznych.

Nawiązane partnerstwo będzie także dotyczyć wsparcia edukacyjnego oraz podejmowania szeregu innych działań.

Fundacja Gonito działa na rzecz rodzin i oferuje im pomoc na każdym etapie życiowej drogi. Jej działania dotyczą dzieci z niepełnosprawnością, z zaburzeniami natury psychicznej, fizycznej i psychosomatycznej oraz rodziców takich dzieci, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego.

Fundacja realizuje projekty, takie jak warsztaty psychologiczne dla kobiet, spotkania dla mężczyzn oraz dla osób i par, które doświadczyły trudności związanych z ciążą, poronienia lub martwego urodzenia, a także dotyczące aktywizacji seniorów.

Diagnostyka Genesis ma siedzibę w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego 77A. W styczniu 2024 otworzyła tam nową poradnię USG i badań prenatalnych. Prowadzi także Centrum Genetyki Medycznej w Zielonej Górze, przy ulicy Towarowej 20.

Powstała spółka Diagnostyka Genesis>>>

Oferuje szeroki zakres analiz genetycznych obejmujących zarówno pojedyncze mutacje jak i duże badania panelowe NGS (Next Generation Sequencing).

Laboratorium specjalizuje się szczególnie w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych oraz niepowodzeń rozrodu. W ofercie Genesis znajdują się również badania genetyczne z zakresu między innymi neonatologii, pediatrii, neurologii,  ginekologii, andrologii, a także okulistyki. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Diagnostyka Genesis działa od 1999 roku, początkowo jako Centrum Genetyki Medycznej, od roku 2009 – jako Centrum Genetyki Medycznej Genesis. Od roku 2017 należy do Grupy Diagnostyka.