Comarch uhonorowany European Economic Award

Nagroda stanowi dowód zaangażowania firmy Comarch w rozwój nowoczesnych rozwiązań oraz wkład w rozwój europejskiej gospodarki.

Firma Comarch została uhonorowana prestiżową nagrodą European Economic Award 2024, która przyznawana jest przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki w uznaniu za wybitne osiągnięcia i innowacyjne podejście do rozwoju gospodarczego w Europie.

Decyzję o przyznaniu nagrody podjęła jednogłośnie Kapituła Programowa, w skład której weszli prezes zarządu Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki, Michał Pomarański, oraz inni wybitni przedstawiciele świata biznesu i ekonomii.

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 5 czerwca 2024 roku w Filharmonii Śląskiej podczas corocznego Międzynarodowego Forum Gospodarczego, które było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między liderami różnych sektorów gospodarki. Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga uwagę czołowych przedsiębiorców, ekspertów i decydentów z całej Europy.

Nagroda  European Economic Award 2024 stanowi dowód zaangażowania firmy Comarch w rozwój nowoczesnych rozwiązań oraz wkład w rozwój europejskiej gospodarki.

Firma od lat jest liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które wspierają biznesy na całym świecie.

Nagrodę w imieniu Comarch odebrał Marcin Romanowski, wiceprezes zarządu Comarch SA, dyrektor sektora e-Zdrowie, który również wziął czynny udział w debacie „Dokąd prowadzi postęp medycyny?”. Jej uczestnicy dyskutowali na temat przyszłości innowacji w sektorze medycznym i ich wpływu na rozwój społeczno-gospodarczy.

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek w najważniejszych sektorach gospodarki, między innymi telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach, takich jak między innymi Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT między innymi Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard.

Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości około 15 procent przychodów w projekty innowacyjne. W 2022 roku nakłady na prace R&D wyniosły prawie 400 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 500 ekspertów, w ponad 80 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.