Do grona firm zrzeszonych w związku Pracodawcy dla Zdrowia dołączyło Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o.o. z Konstancina- Jeziornej. Placówka posiada siedem filii i leczy codziennie ponad 3 tysiące pacjentów, oferując kompleksowe świadczenia zdrowotne.
Początki działalności Centrum Kompleksowej Rehabilitacji sięgają roku 1977, kiedy to z inicjatywy profesora Mariana Allana Weissa powstał ośrodek rehabilitacji zawodowej ze szkołą zawodową dla młodych pacjentów ze znacznymi niepełnosprawnościami ruchowymi.
CKR Sp. z o.o. jako placówka medyczna zaczął rozwijać się od roku 2000. Dzisiaj jest to kompleksowy i wszechstronny ośrodek medyczny dysponujący oddziałem ortopedycznym, operującym rocznie około 650 pacjentów oraz 220-łóżkowym oddziałem rehabilitacji ogólnoustrojowej.
Oferuje konsultacje w poradniach – ortopedycznej, rehabilitacyjnej, neurologicznej, osteoporotycznej, kardiologicznej i reumatologicznej. Zapewnia leczenie na oddziale dziennym i w trybie ambulatoryjnym. Posiada pracownie diagnostyczne z gabinetami RTG i USG. Wykonuje badania USG doppler oraz echo serca. Dostępny na miejscu jest także rezonans magnetyczny.
Łącznie z siedmioma filiami, działającymi w Warszawie, Piastowie, Zielonce i Wrocławiu, dziennie leczonych jest w Centrum ponad 3000 pacjentów. CKR zatrudnia ponad 850 osób w tym ponad 300 fizjoterapeutów.
– Staramy się, aby pacjenci naszych placówek mieli zapewnione kompleksowe usługi, poczynając od diagnostyki, poprzez zabiegi operacyjne aż po rehabilitację kończącą proces leczenia. Wdrożone procedury dotyczące jakości świadczeń i zarządzania, przynoszą wymierne efekty – u 85 procent pacjentów notowana jest poprawa stanu zdrowia, a 95 procent deklaruje, że poleca nasze usługi. Stworzyliśmy wzorcowy ośrodek z nowoczesnymi i innowacyjnym metodami leczniczymi. Za sprawą corocznie organizowanych sympozjów naukowych i prowadzonych prac badawczych, staramy się nieustannie rozwijać i popularyzować skuteczną organizację rehabilitacji pacjentów – mówi Jerzy Karwowski, prezes zarządu CKR.
Za największe osiągnięcie CKR prezes Karwowski uważa stworzenie koordynowanej opieki nad pacjentem po operacjach endoprotezoplastyki bioder i kolan. Prowadzone badania naukowe potwierdziły, że wdrożone procedury wczesnej rehabilitacji przyczyniają się do skrócenia o 10 dni procesu dochodzenia do zdrowia.
– Jesteśmy przekonani, że nasze działania podejmowane wspólnie ze związkiem Pracodawcy dla Zdrowia będą skuteczniejsze i tym lepiej przyczyniać się będą do rozwoju rehabilitacji medycznej. W naszej opinii ta gałąź medycyny musi być przez decydentów zauważana i doceniana. Nakłady finansowe na rehabilitację zmniejszają bowiem wydatki na kosztowne operacje, a także w sposób zasadniczy ograniczają kosztochłonne powikłania pooperacyjne oraz okresy uniemożliwiające podjęcie aktywności zawodowej – dodaje Jerzy Karwowski.