Centrum Medyczne FSM należy do Pracodawców dla Zdrowia

FSM oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług, prowadzi największą we Wrocławiu poradnię rehabilitacyjną.

Do związku Pracodawcy dla Zdrowia dołączyło Centrum Medyczne FSM. Centrum prowadzi we Wrocławiu placówkę, w której na powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych działa 16 gabinetów i dwie sale rehabilitacyjne.

Centrum Medyczne FSM rozpoczęło działalność w roku 2016 jako niewielka placówka specjalizująca się w fizjoterapii. W ciągu ośmiu lat, dzięki nieustannemu rozwojowi i zaangażowaniu, przekształciło się w największą prywatną placówkę rehabilitacyjną we Wrocławiu. Nazwa FSM odzwierciedla trzy kluczowe filary jej działalności – fizjoterapię, sport i medycynę i symbolizuje kompleksowe podejście do opieki zdrowotnej.

Centrum Medyczne FSM posiada 16 nowocześnie zaaranżowanych i wyposażonych gabinetów oraz  dwie przestronne sale rehabilitacyjne, całość to ponad tysiąc mkw  powierzchni dedykowanej pacjentom.

Fundament działalności FSM stanowi fizjoterapia. Placówka oferuje pełen zakres usług rehabilitacyjnych. Niezależnie od wieku czy rodzaju problemu fizjoterapeutycznego, każdy pacjent  znajdzie tutaj profesjonalną opiekę i skuteczną pomoc.

Medycyna, jako drugi filar działalności FSM, zapewnia pacjentom szeroki wachlarz specjalistycznych usług medycznych. Dzięki działającym w placówce poradniom – ortopedycznej, kardiologicznej, neurologicznej, endokrynologicznej, dietetycznej oraz psychologicznej pacjenci otrzymują kompleksową i profesjonalną opiekę medyczną.

Trzeci filar działalności placówki, czyli sport, zapewnia opiekę sportowcom, zarówno tym uprawiającym różne dyscypliny profesjonalnie, jak i amatorom. FSM współpracuje z drużynami sportowymi i klubami (takimi jak Panthers Wrocław czy sekcje sportowe WKS Śląsk Wrocław), zapewniając zawodnikom wsparcie zarówno w powrocie do zdrowia, jak i w rozwoju sportowym.

Zespół Centrum Medycznego FSM to obecnie ponad 40 specjalistów – lekarzy, fizjoterapeutów, osteopatów i trenerów medycznych.

-Nasza misja polega na nieustannym rozwoju w kluczowych obszarach działalności, aby zapewnić pacjentom kompleksową i najwyższej jakości opiekę medyczną. FSM, dzięki profesjonalizmowi, nowoczesnej infrastrukturze i wszechstronnemu podejściu, stało się synonimem najwyższego standardu w dziedzinie rehabilitacji i opieki zdrowotnej. Niezwykle ważne jest dla nas zaangażowanie w doskonalenie umiejętności i wiedzy naszego zespołu, dlatego stworzyliśmy i udoskonalamy własne procedury, system  szkoleniowy oraz autorski program do zarządzania centrum. Współpracujemy z  Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w realizacji wspólnych badań oraz kształcenia fizjoterapeutów – mówi Sebastian Pisarek, członek zarządu Centrum Medycznego FSM. 

Decyzja o dołączeniu do związku Pracodawców dla Zdrowia to dla FSM ważny krok, który jest potwierdzeniem zaangażowania placówki w oferowanie najwyższej jakości usług medycznych oraz dążenia do rozwoju i innowacji systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

– Jest to dla nas nie tylko wyróżnienie, ale również potwierdzenie naszej wypracowanej pozycji na rynku wrocławskim. Jesteśmy przekonani, że nasze członkostwo w związku Pracodawcy dla Zdrowia umożliwi nam jeszcze efektywniejszą realizację misji zapewnienia dostępu do  innowacyjnej, skutecznej i kompleksowej opieki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że razem uda się przełamać wiele barier i ograniczeń, które w tej chwili są problemem da prawidłowego rozwoju sektora prywatnych usług zdrowotnych w Polsce – dodaje Sebastian Pisarek.