Angiograf Siemens Healthineer w Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym miejscową chemioterapię dotętniczą w leczeniu siatkówczaka.
Żródło: CZD

W Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” oddana została do użytku nowoczesna sala hybrydowa, w której będą wykonywane zaawansowane interwencje okulistyczne. Został w niej zainstalowany angiograf dwupłaszczyznowy Siemens Healthineers, który posłuży do leczenia siatkówczaków – najczęstszych wewnątrzgałkowych nowotworów złośliwych u dzieci.

Aparat za prawie 8,7 mln zł zakupiono ze środków zebranych podczas 30 Finału Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Leczenie nowotworów, szczególnie u dzieci, jest ogromnym wyzwaniem. Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym miejscową chemioterapię dotętniczą w leczeniu siatkówczaka. To najnowsza i wysoce skuteczna metoda leczenia siatkówczaka dostępną w niewielu ośrodkach na świecie. Dziękujemy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od wielu lat wspiera rozwój najnowocześniejszych metod leczenia, wyposażając szpitale w nowoczesny sprzęt – mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor IPCZD.

Zabiegi przy zastosowaniu nowego sprzętu zostaną przeprowadzone na bloku operacyjnym Centrum Zdrowia Dziecka już w tym miesiącu.

Źródło: www.czd.pl