Aesthetic Breast Reconstruction  w Szpitalu Swissmed

Szpital Swissmed Centrum Zdrowia to nie tylko miejsce leczenia pacjentów, ale również edukacji i podnoszenia kwalifikacji.

Szpital Swissmed Centrum Zdrowia to nie tylko miejsce leczenia pacjentów, ale również edukacji i podnoszenia kwalifikacji. Od 28 do 30 września 2023 odbyły się tutaj międzynarodowe warsztaty Aesthetic Breast Reconstruction. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu specjalistów z dziedziny chirurgii plastycznej.

– Było to wyjątkowe w swojej formule  wydarzenie, na wysokim poziomie, w którym wzięło udział trzech wybitnych wykładowców – prof  Alexander Munhoz z Brazylii, dr Marek Budner i prof. Henryk Witmanowski oraz 60 oraz chirurgów z Polski i zagranic. Obejmowało 3 dni intensywnej pracy – 1 dzień wykładów, 2 dni przypadków klinicznych, omawiania, operowania, planowania na modelkach – mówi dr n. med. Daniel Maliszewski, chirurg plastyczny ze Szpitala Swissmed, który był również prelegentem podczas warsztatów.

Szpital Swissmed zlokalizowany jest w Gdańsku, przy ulicy Wileńskiej 44. Oferuje świadczenia w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, ortopedii, okulistyki, chirurgii ogólnej, proktologii, laryngologii, chirurgii plastycznej, gastroenterologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, neurochirurgii, urologii i andrologii. Prowadzi kilkadziesiąt poradni specjalistycznych.

Placówka należy do Grupy Lux Med od 2021 roku. W tym roku obchodzi 15-lecie działalności..