Ośrodek referecyjny Siemens Healthineers w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Umowa Siemens Healthineers i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przewiduje szkolenia dla środowiska medycznego, demonstracje sprzętu i wymianę doświadczeń.

Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie to największy kompleks medyczny w kraju i jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Ze względu na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii medycznych w diagnostyce i terapii placówka ta stała się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers. Dzięki temu osoby zarządzające, lekarze oraz technicy z całej Polski będą mieli możliwość korzystać z wiedzy i doświadczeń ośrodka.

– Nowa siedziba szpitala to doskonale wyposażony ośrodek wielospecjalistyczny zapewniający pacjentom najwyższej jakości opiekę i dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych. Siemens Healthineers jest partnerem technologicznym szpitala już od wielu lat, dostarczając rozwiązania diagnostyczne zarówno w obszarze aparatury medycznej, jak i oprogramowania. Mam ogromną przyjemność ogłosić, że rozpoczął się kolejny etap naszej współpracy – Szpital Uniwersytecki w Krakowie stał się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers – mówi Joanna Miłachowska, prezeska Siemens Healthineers.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków medycznych w tej części Europy.

 

– Każdego roku hospitalizujemy ponad 80 tysięcy pacjentek i pacjentów oraz udzielamy ponad pół miliona porad ambulatoryjnych. Wszystko to dzięki bardzo dobrze dostosowanej infrastrukturze oraz dostępowi do najbardziej zaawansowanych technologii medycznych – mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. – Wiele z wdrożonych w szpitalu rozwiązań, stosowanych w najlepszych europejskich i światowych klinikach, jest unikalnych w skali kraju. Dysponujemy systemem zintegrowanych sal operacyjnych, zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu chirurgii, posiadamy nawet aparat do tomoterapii czy CyberKnife. Ale sercem Szpitala Uniwersyteckiego są przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, a jest to wysoko wykwalifikowany, doskonale wykształcony i doświadczony zespół specjalistek i specjalistów – podkreśla dyrektor Jędrychowski.

Wielopoziomowa współpraca z Siemens Healthineers

Umowa Siemens Healthineers i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przewiduje szkolenia dla środowiska medycznego, demonstracje sprzętu i wymianę doświadczeń pomiędzy osobami które szukają możliwości rozwoju technologii diagnostycznych w swoich ośrodkach medycznych a użytkowniczkami i użytkownikami sprzętu z krakowskiego szpitala.

Dzięki umowie referencyjnej będą oni mogli wizytować ośrodek, aby po pierwsze – móc zobaczyć zainstalowaną w nim aparaturę, a po drugie – poznać wszystkie możliwości kliniczne.

W nowej siedzibie znajduje się kilkadziesiąt aparatów do diagnostyki obrazowej Siemens Healthineers: tomografy komputerowe, rezonanse magnetyczne, angiografy i kilkanaście aparatów rtg, w tym 12 urządzeń mobilnych.

-To bardzo zaawansowany technologicznie sprzęt, w dużej mierze wspierany algorytmami sztucznej inteligencji, zapewniający szybkie, komfortowe i bardzo precyzyjne badania. Dla przykładu, jeden z zainstalowanych tomografów komputerowych z zespołem funkcji myExam Companion w intuicyjny sposób prowadzi personel pracowni przez wszystkie badania i pomaga dopasować kluczowe parametry do poszczególnych pacjentów – mówi Marek Witulski, dyrektor branż diagnostic imaging i advanced therapies, Siemens Healthineers.

Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (którego początki sięgają 1788 roku), oddana do użytku w 2019 roku, to miejsce, w którym wielowiekowe doświadczenie łączy się z medycyną XXI wieku i najnowszą technologią.

Kompleks medyczny tworzy 13 budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 hektarów. W szpitalu udzielane są zarówno ambulatoryjne, jak i stacjonarne wysokospecjalistyczne świadczenia opieki zdrowotnej w ramach specjalności reprezentowanych przez 25 oddziałów klinicznych, 13 zakładów i 62 poradnie.