Nowe laboratorium w Szpitalu św. Elżbiety

Laboratorium usprawnia proces kwalifikacji na zabiegi, ułatwia stawianie diagnozy oraz skraca czas oczekiwania na wyniki.
W otwarciu laboratorium uczestniczyła m.in. Prezeska #LUXMED Anna Rulkiewicz oraz - Iwona Pokwicka z Lux Med Onkologia i Michał Kuczmaszewski ze Szpitala św. Elżbiety.

W warszawskim Szpitalu św. Elżbiety, należącym do Grupy Lux Med, otwarte zostało nowe laboratorium, które powstało we współpracy z Lux Med Onkologia. Jego otwarcie umożliwi szybkie wykonanie niezbędnych badań krwi bądź moczu osobom korzystającym z pomocy doraźnej placówki oraz oczekującym na zabieg.

Laboratorium usprawnia proces kwalifikacji na zabiegi, ułatwia stawianie diagnozy oraz skraca czas oczekiwania na wyniki.

Laboratorium działa pod kierownictwem specjalistki analityki klinicznej i Marzeny Skoczeń, która od wielu lat zarządza Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej Lux Med Onkologia.

Szpital Św. Elżbiety to placówka z prawie 90-letnią historią, zlokalizowana na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Goszczyńskiego 1.

W szpitalu może być hospitalizowanych do 120 pacjentów. Działa tutaj 11 oddziałów oraz kilkanaście poradni specjalistycznych.

Placówka posiada rozbudowaną i nowoczesną bazę diagnostyczno-zabiegową, która oferuje między innymi badania ultrasonograficzne, w tym Doppler, biopsje piersi i tarczycy, EKG, holter, testy wysiłkowe, gastroskopię, kolonoskopię, badania laboratoryjne, mammografię cyfrową i spektralną, badania rezonansu magnetycznego, RTG i tomografii komputerowej.

Wykonywane są także operacje przy użyciu robota da Vinci.

Od września 2020 roku szpital należy do Grupy Lux Med.